Aksuvital

Alıç Sirkesi 500 ml

0 Yorum | Yorum Yap
Stok Kodu: T00461
Barkod Kodu: 8690088016165
32,00 TL
Şimdi Sipariş Verirseniz
Yarın Kargoda!
75 TL Üzeri Kargo Bedava
Kapıda Ödeme İmkanı
İade ve Değişim Garantisi
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ALIÇ SİRKESİ 

  Alıç Sirkesi Nedir? 

  AksuVital Alıç sirkesi; mevsiminde toplanan alıç meyvelerinin, doğal yöntemlerle en az 9 ay süren tam fermantasyon (mayalanma) sürecinin tamamlanmasıyla elde edilir. Doğal sürecini tamamlayarak elde edilen sirke içerdiği bileşikler sayesinde doğal ve güçlü bir besindir.

  Elma, Üzüm, alıç gibi şeker ve asit oranı yüksek taze ya da kurutulmuş meyvelerin fermantasyon yani mayalanma işlemi ile üretilen gıda maddesine sirke denir.

  AksuVital sirkelerinde ticari amaçlarla hızlandırılmış fermantasyon yöntemi uygulanmaz. Meyve ya da bitkiye yüksek basınç verilmez. Daha fazla ürün elde etmek amacıyla ek bir ısı ya da sıcaklık kesinlikle uygulanmaz. Doğal sürecinde bekletilerek mayalanmaya bırakılır.

  Doğal yöntemlerle yapılan sirkenin üzerinde jelimsi çok ince bir tabaka oluşur, işte bu tabaka sirke anası yani doğal sirke mayasıdır. Sirke anası ilk başta çok ince olur, sonradan kalınlaşarak bir tabaka oluşturur ve bulunduğu kabın şeklini alır. Yapıldığı meyveye göre sirke anasının da rengi değişiklik gösterebilir.

  Sirkenin faydalarından yararlanmak ve diğer gıda ürünleriyle birlikte güvenli bir şekilde tüketebilmek için doğal sirkeleri tercih etmeliyiz. Doğal metodlarla üretilmiş ve filtre edilmemiş sirke bulanık bir görünüme sahiptir.

  AksuVital Alıç sirkesi; Mikroorganizma ve yararlı bakteriler içeren, üretim sürecinde doğal meyveler kullanılan, etkisi yüksek doğal bir sirkedir.

  Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

  AksuVital Alıç sirkesi; Ekstraksiyon yöntemiyle Alıç meyvesinin etken maddelerinden elde edilir.

  Alıç Sirkesi, Rahatlatıcı etkisi sebebiyle de son zamanlarda kullanımı artan, tercih edilen sirkelerdendir.

  Alıç; Dünyanın pek çok bölgesinde, Türkiye’de de Batı ve güney Anadolu bölgelerinde doğal olarak yetişmektedir. Alıç çiçekleri ilkbahar aylarında; özellikle Nisan ve Mayıs’ta açarlar. Beyaz ve pembe renkli çiçekleri hoş kokuludur. Alıç meyvesinin hasat zamanı ise sonbahardır. Sonbaharda çiçekleri tam açmadan, ağacın kabukları ile meyveleri toplanır ve kurutulur. Kurutulan bu meyveler, kabuklar ve hatta çiçekler toz haline getirilir.

   Bitkinin meyve, yaprak ve çiçekleri sağlığa destek amaçlı kullanılmaktadır.

  Alıç meyvesinin içeriğinde yoğun C vitamini vardır. Ayıca alıç meyvesi antioksidan bakımından oldukça zengindir.

  İçeriğinde koruyucu, renklendirici, aroma ve tatlandırıcı içermez. Katkısızdır. Filtrelenmez. Filtre edilmediği için tortu oluşabilir. Sirke formatına getirilmiş alıç meyvesi, son zamanlarda popüler sirkelerdendir. 

  Alıç Sirkesi Kullanım Önerisi

  Suyla seyreltilerek tüketilmesini öneririz.

  Saklama koşulları ve Raf Ömrü: Oda sıcaklığında muhafaza edilir. Işıktan ve sıcaktan koruyunuz. Raf ömrü 2 yıldır.

  İşletme Kayıt No: TR-51-K-000119

  Neden AksuVital Alıç Sirkesi?

  AksuVital, 30 yıllık tecrübesiyle gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik alanlarında yaklaşık 400 çeşit ürün üretmektedir. Üretilen her ürünü doğadan tüketiciye ulaşana kadar özenli ve titiz bir çalışmadan geçmektedir. En doğal ve kaliteli hammadde temin edilip, Ar-Ge laboratuvarında testten geçmekte, hijyen ve kalite standartlarında üretime girmektedir. Tüketiciye ulaşacak her ürün doğal ve birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Bu sebeple tüm süreç uzman kadro yönetiminde geliştirmektedir.  
  Yüksek kaliteye sahip tüm ürünlerimiz: 

  • ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur, 
  • GDO içermez, 
  • Silikon içermez, 
  • Renklendirici içermez, 
  • Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir. 

   

  400 çeşit ürünüyle sektörde ilklerin markası haline gelen AksuVital, uzman kadrosu, hijyenik ve ileri teknolojiye sahip modern tesislerinde, ilgili mevzuatlar çerçevesinde GMP (Good Manufacturing Process-İyi Üretim Uygulamaları), ISO 22000:2005 ve ISO 9001: 2015 standartlarına göre üretim yapılmakta ve sertifikalandırma süreçleri titizlikle gerçekleştirilmektedir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.