Yeni
Aksuvital

Beta Glukan 30 Kapsül

0 Yorum | Yorum Yap
Stok Kodu: M02895
Barkod Kodu: 8690088024900
65,00 TL
Şimdi Sipariş Verirseniz
Yarın Kargoda!
75 TL Üzeri Kargo Bedava
Kapıda Ödeme İmkanı
İade ve Değişim Garantisi
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • BETA GLUKAN 30 KAPSÜL


  Beta Glukan, Doğal Zırhını Kuşan!

  Beta- Glukan Nedir?

  Beta- Glukan arpa, yulaf gibi çeşitli tahıllardan, yosunlardan, mantarlardan, bakterilerden ve mayalardan elde edilen nişasta olmayan polisakkaritlerdir. Beta- Glukanlar bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gereken durumlarda esas tedaviye destek amaçlı kullanılabilmektedir. Beta- Glukanların antimikrobik etkisi vardır.  

  Beta- Glukan’ın Faydaları Nelerdir? 

  Diyetle birlikte alınabilen ve çözülebilen lif yapısında bulunan beta glukanların sağlık üzerinde çok fazla etkisi olduğu yapılan araştırmalarda ortaya koyulmuştur. En bilinen olumlu etkileri, kan kolesterol seviyesini azalttığı ve kalp damar hastalıklarını önlemede destek olduğu, kan şekeri düzeyini azaltarak diyabet üzerinde etkili olduğu, hipertansiyonu önlemeye yardımcı olduğu, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve anti-tümör ve anti-kanser etkileri olduğudur. 

  Ayrıca yapılan bir çalışmada sağlıklı bireylerde beta-glukan kullanımı sonucunda soğuk algınlığı atak sayılarının azaldığı saptanmıştır.  

  Başka bir çalışmada maraton koşucularına verilen beta glukan takviyesi kullanımıyla üst solunum yolları enfeksiyonlarında ciddi oranlarda azalma görülmüştür.  

  β-glukanların kansere karşı etki mekanizması tam olarak açıklanamasa da akciğer, meme, over, prostat kanseri gibi birçok kanser tedavisinde beta glukanların etkili olduğu kabul edilmiştir. 

  Beta Glukan, mevsimsel geçişlerinde kullanılabilecek önemli ürünlerdendir. Mevsim geçişlerinde yaşanabilecek sıkıntılar için bir kalkan görevi görebilir. 

  Beta-Glukanlar özellikle C vitamini, Çinko ve Propolis ile birlikte alınması güçlü bağışıklık sistemine faydalı olacaktır.  

  Beta Glukanlar doğal olarak fırıncı mayası, shiitake mantarları ve arpa, yulaf, çavdar ve buğday gibi gıdalarda bulunmaktadır ancak dışarıdan takviye olarak alınması daha yararlı olacaktır.  

  Beta Glukanın günlük alım miktarları 4-10 yaş arası 340 mg iken yetişkinlerde bu oran 680 mg kadardır 

  Aksu Vital Beta Glukan Tüketim Önerisi:  

  11 yaş üstü yetişkinler için günde 1 kez yemeklerle birlikte 1 kapsül kullanılır.  

  İçerik (1 Kapsülde): Hacim Arttırıcı: Mikrokristalin selüloz, Beta Glukan (142.86mg; arpa, yulaf kaynaklı), Bitkisel Kapsül (hidroksipropil metil selüloz), Kıvam arttırıcı: Yağ asitlerinin magnezyum tuzları. 

   
  Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Isı, ışık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.  

  Raf ömrü: 3 yıldır. 

  Ambalaj: 30 KAPSÜL 

   - İşletme Kayıt No: TR – 34-K-048026 

  -Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 007636-02.05.2020

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.