Shiffa Home

Çörekotu Yağı 50 ml.

0 Yorum | Yorum Yap
Stok Kodu: M02565
Barkod Kodu: 8690088011801
40,00 TL
32,00 TL
20 indirimli
Şimdi Sipariş Verirseniz
Yarın Kargoda!
75 TL Üzeri Kargo Bedava
Kapıda Ödeme İmkanı
İade ve Değişim Garantisi
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ÇÖREKOTU YAĞI 50 ML 

  Çörekotu Yağının Faydaları Nelerdir? 

  Çörekotu acımtırak tadı olan ve siyah tohumları olan tek yıllık bir bitkidir. Çörek otu (Nigella Sativa L.), çok eski çağlardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Ranunculaceae familyasının türüdür.  

  Son derece şifalı bir bitki olan çörekotu yağı, içeriğinde sabit ve uçucu yağlar, çeşitli alkoloidlersaponinler ve tanen bulunur. Omega-3 ve omega-6 yağ asidi ihtiva etmenin yanında, selenyum, çinko, demir, bakır, kalsiyum mineralleri ve yüksek oranda E vitamini içermektedir. Çörek otunun tohumlarından çörekotu tohumu yağı elde edilir.  

  Soğuk press tekniği ile üretilen yağlar herhangi bir yüksek sıcaklık değerlerine maruz kalmadıkları için biyoaktif bileşikleri zarar görmez. Soğuk sıkım yağların ısıtılmaması gerekmektedir.  

  Birçok amaç için tüketilen çörekotu yağı, salatalara eklenerek de tüketilebilir. 

  Soğuk pres tekniği; en yüksek nitelikli bitkisel yağların üretilmesinde kullanılan tekniklerin başında gelmektedir. Soğuk pres yöntemi ile elde edilen yağlar daha yüksek oranlarda antioksidanlar, fenolik bileşikler, fosfatidlerkarotenoidler ve fitosteroller gibi bazı maddeleri içerdiklerinden dolayı sağlık açısından faydaları ön plana çıkmaktadırlar. 

  Çörekotu yağı Ne İşe Yarar? 

  Çörekotu yağı yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri içermektedir. Belirli uçucu yağlarla birlikte kullanıldığında güçlü etkilere sahip olacaktır.  

  Çörekotu yağının ağır kokusundan kaynaklı cilt bakımında kullanılması durumunda diğer yağlar ile karıştırılması uygun olacaktır. Böylelikle farklı etken maddeler birbirini destekleyecek ve tamamlayacaktır.  

  1. Bir fincan suya 3-4 damla damlatılarak içilebilir 
  1. Salatalara eklenerek tüketilebilir 
  1. Rahat nefes almak için kullanılabilir 

  Ayrıca masaj şeklinde kullanıldığında cildi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olabilir. 

  Hatırlatma: Uçucu yağların uzun süreli dahili kullanımının karaciğere yük bindireceği unutulmamalıdır. Bu sebeple çörekotu yağını da kür halinde kullanmak mantıklı olacaktır. Mümkün ise 12- 16 haftayı geçmeyecek şekilde kullanılması ve sonrasında bir süre ara verilmesi önerilir. 

  Elde Edilme Metodu: Soğuk presleme yöntemi ile elde edilmiştir. 

  Tüketim Önerisi: Direkt içilebilir. Salata ve yemeklere ilave edilebilir.  

  Saklama Koşulları ve Raf ÖmrüOda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz. Isı, ışık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz. Raf ömrü 3 yıldır. 

  - İşletme Kayıt No: TR – 34-K-048026 

  Ambalaj: 50 ml 

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.