Shiffa Home

Nane Yağı 30 ml.

1 Yorum | Yorum Yap
Stok Kodu: M02500
Barkod Kodu: 8690088022661
40,00 TL
Şimdi Sipariş Verirseniz
Yarın Kargoda!
75 TL Üzeri Kargo Bedava
Kapıda Ödeme İmkanı
İade ve Değişim Garantisi
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • NANE YAĞI

  Nane, ballıbabagiller, familyasındandır. Kendine özgü bir kokusu olan bir bitkidir. Yetişme ortamında nemli yerleri seven nane, genellikle tüylü ve çok kokulu otsu bir bitkidir. İçeriğindeki menthol, tanen, C ve E vitaminleri bakımından zengindir. 

  Nane, melez bir türdür. En aktif maddeler arasında mentol (%35-45) ve menton (%10-30) bulunur.

  Buğu yaparak kullanıldığında, nefes açmaya yardımcı olur. Odaklanmayı arttırmada yardımcı olur. Vücut ağrılarında ise diğer yağlarla karıştırılarak tüketilebilir. 

   Bir araştırma nane yağının sivrisineklere karşı 150 dakikalık koruma süresi sağladığını ve kollara sadece 0,1 ml yağ uygulandı. Araştırmacılar, 150 dakika sonra nane yağı etkinliğini azalttığını ve tekrar uyguladıklarını söylediler.
   
  Nane şifa gücü, uçucu yağında olan ender bitkilerdendir. Nane yağının kokusu içeriğindeki %50 ve 90 arası değişen Mentolden gelmektedir. Mentol genelde saf halde olan berrak, katı bir kristaldir.
  Nane uçucu yağının mide ve bağırsak kasları üzerinde güçlü kramp çözücü etkisi olduğu bilinmektedir. Nane yağı endojen savunma sistemini uyarmaktadır. Bu bakımından alternatif tıpa kendisine fazlaca yer sağlamıştır.

  Hatırlatma: Nane yağı güçlü etkileri olan bir yağdır. Bu sebeple doğru dozajlarda kullanılması son derece önemlidir. Ayrıca 6 yaş ve altı çocuklar için nane yağı kullanımını sınırlıdır hatta pek fazla önerilmemektedir.

  Nane yağı bedensel alanda antiviral, anti bakteriyel, mantar önleyici, iltihap giderici olarak bilinirken ruhsal alanda aydınlatıcı ve tazeleyicidir.

  NANE YAĞI KULLANIM ALANLARI

  Buhurdanlıkta kullanımı uygundur. En iyi uyum sağladığı yağ grupları lavanta, hint defnesi, kayeput, biberiye ve greyfurttur.
  Haşeratları kovmak için kullanılabilir. Nane yağının keskin kokusunu sevmeyeceklerinden kısa sürede uzaklaşacaklardır.

  Cilde masaj yapmak için kullanılabilir. Ancak direkt olarak uygulanmaz bir sabit yağ ile karıştırmak gerekmektedir.  Cildi beslemeye yardımcı olur. Kramp sorunu olan bölgeye uygulandığında etki gösterir.

  Yüz bakımı için önerilmez.

  İÇİLMEZ

  İçerik: Nane Yağı (Oleum Mentha Piperita (L-menthol, Menthone, Isopulegol, Limonene), Triacetin, 2-butanol.).
   
  Distilasyon yöntemiyle elde edilmiştir
   
  Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Oda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz. Isı, ışık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz. 
   
  Raf Ömrü: 3 yıldır.
  Gramaj: 30 ml

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.