Yeni
Aksuvital

Sambucus Kids

0 Yorum | Yorum Yap
Stok Kodu: M02894
Barkod Kodu: 8690088024894
69,00 TL
Şimdi Sipariş Verirseniz
Yarın Kargoda!
75 TL Üzeri Kargo Bedava
Kapıda Ödeme İmkanı
İade ve Değişim Garantisi
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • SAMBUCUS KİDS 

  ‘’SAMBUCUS KİDS İLE ÇOCUKLAR GÜVENDE ANNELER HUZURLU’’ 

  AksuVital Sambucus Kids, Kara Mürver Ekstraktı ve C Vitamini içeren ahududu aromalı takviye edici bir gıdadır.  Özellikle çocuklar için çok önem taşıyan Çinko ile de zenginleştirilmiştir. 

  Sambucus Kids Şurup içeriğinde tatlandırıcı olarak bal kullanılmış ve ahududu ile lezzetlendirilmiştir.  

  Aksu Vital olarak Dünya standartlarındaki arge merkezimizde titizlikle yapılan çalışmalarda kara mürver meyvesinin en yüksek kalitede olanlarını seçip sizin için şurubumuzu yaptık. Bu bol vitaminli ve lezzetli şurup ile Aksu Vital Sambucus Kids çocuklarınızın daima yanında.

  SAMBUCUS KİDS FAYDALARI NELERDİR?

  AksuVital Sambucus Kids içeriğindeki Kara Mürver; Tropikal kuşak ve kutuplar dışında dünyanın her yerinde bulunurlar. En yaygın türü Avrupa mürveri diye de adlandırılan kara mürverdir (Sambucus nigra). Kara mürverden şuruplar, tatlılar, çaylar, reçeller vb. kara mürver çiçeklerinden ve olgun meyvelerinden pişirilerek yapılır. Kara mürver meyvesinde C vitamini, B6 vitamini ve demir bulunmaktadır. 100 gram taze meyvesinde; 73 kalori enerji, 18,4 gram karbonhidrat, 1 gramdan az yağ ile protein, 870 mg A vitamini, 6-35 mg C vitamini (günlük önerilen alımın %60’ı), 7 gram diyet lifi (günlük önerilen alımın %25’inden fazla) bulunmaktadır.

  Kara Mürver meyvesi yüksek oranda antioksidan içerir. Mürver bitkisinin yüksek antioksidan içeriği, onu vücudu korumada önemli bir hale getirmektedir.

  AksuVital Sambucus Kids içeriğindeki Çinko; hayati faydaları saymakla bitmeyecek kadar önemli bir elementtir. İnsan vücudundaki birçok fonksiyona etki eder.

  Çinko, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. Ayrıca saçın, tırnakların ve derinin de korunmasına katkıda bulunur.

  AksuVital Sambucus Kids içeriğindeki C Vitamini; Askorbik asit ve askorbat olarak da bilinen C vitamini, çeşitli gıdalarda bulunan ayrıca takviye olarak da alınan bir vitamindir. C vitamini suda çözünen bir vitamindir. Bu yüzden suda eriyen C vitamini vücutta depolanmaz. Vücut ihtiyaç duymadığı fazla miktardaki C vitamini idrar yolu ile vücuttan atar. Vücudumuz suda çözünen vitaminlerin küçük bir rezervini tutar. Yine de vücutta oluşabilecek olası problemleri engellemek için düzenli olarak alınmaları gerekir. C vitamini portakal, çilek, biber, kivi, lahana, brokoli ve ıspanak gibi birçok meyve ve sebzede bulunur.

  C Vitamini, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

  C Vitamini kemiklerin, kıkırdakların ve diş etlerinin normal fonksiyonu için gerekli kollajen oluşumuna da fayda sağlar.

  Ayrıca C Vitamini, cildin normal fonksiyonuna da katkıda bulunur.

  Hepimizin zaman zaman yaşadığımız yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına da katkıda bulunur.

  İçerik: Deiyonize su,bal, sakkaroz, Kara Mürver ekstraktı (Sambucus Nigra), L-askorbik asit (vitamin C), Aroma verici: ahududu aroması, koruyucu: Potasyum sorbat(E202) , çinko sülfat heptahidrat. 

  Deionized water, honey, sucrose,  Elder (Sambucus Nigra) Extract,  L-ascorbic 

  (vitamin C), Flavorants:  Raspberry flavor, preservative: Potassium sorbate (E202),  zinc sulphate heptahydrate. 

  Renklendirici ve tatlandırıcı maddeler içermez.

  Kara Mürver Bitkisinin Etken Madde İçeriği:

  Çiğ mürver meyvesinin % 80’lik kısmı su, % 18 karbonhidrat ve proteinlerden oluşmaktadır.

  Kara mürver bitkisinin yapısında C vitamini, demir ve B6 vitamini bulunmaktadır.

  Önemli Not: Kara mürver bitkisi pişirilmediği taktirde içeriğinde bulunan lektin kimyasalları aktif olabilir. Bu madde ishal, kusma ve bulantı yapabilir.  Bu sebeple tüketmeden önce bir ısıl işlemden geçirilmektedir. Hangi dozda pişirilip tüketilmesi gerektiğinin bilinmesi de son derece önemlidir. 

  Kara Mürver Tanımı ve Kullanım Alanları

  Latince adı ile Sambucus, halk arasında bilinen ismi ile Kara Mürver, Hanımeligiller familyasındandır. Birçok bölgede, özellikle dere kenarlarında veya atıl bırakılan bölgelerde kendiliğinden yetişir. Kara mürver çiçeği, yüzyıllardır sıklıkla kullanılan bitki türüdür.  Amerika’da sıklıkla kullanılan bu bitki geleneksel tıpta destekleyici etkilere sahiptir. Ancak bitkinin çiğ meyvelerinde, kabuğunda ve yapraklarında zehirli etken maddeler olabilmektedir. Bu nedenle, tüketilirken doğru dozajlarda kullanılmalıdır.

  Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için ise, doğru dozajlarda hazırlanmış olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

  Tüketim Önerisi:4-10 yaş arası çocukların günde 1 defa; 11 yaş ve üstü yetişkinlerin günde 2 defa   alınması önerilir.

  - Üretim tesisimizde ISO 22000:2005, ISO 9001:2015 ve Helal standartları uygulanmaktadır.

  - İşletme Kayıt No: TR-34-K-048026

  Neden AksuVital Sambucus Şurup?

  AksuVital, 30 yıllık tecrübesiyle gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik alanlarında yaklaşık 400 çeşit ürün üretmektedir. Üretilen her ürünü doğadan tüketiciye ulaşana kadar özenli ve titiz bir çalışmadan geçmektedir. En doğal ve kaliteli hammadde temin edilip, Ar-Ge laboratuvarında testten geçmekte, hijyen ve kalite standartlarında üretime girmektedir. Tüketiciye ulaşacak her ürün doğal ve birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Bu sebeple tüm süreç uzman kadro yönetiminde geliştirmektedir.  
  Yüksek kaliteye sahip tüm ürünlerimiz: 

  • ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur, 
  • GDO içermez, 
  • Silikon içermez, 
  • Renklendirici içermez, 
  • Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir. 

   

  400 çeşit ürünüyle sektörde ilklerin markası haline gelen AksuVital, uzman kadrosu, hijyenik ve ileri teknolojiye sahip modern tesislerinde, ilgili mevzuatlar çerçevesinde GMP (Good Manufacturing Process-İyi Üretim Uygulamaları), ISO 22000:2005 ve ISO 9001: 2015 standartlarına göre üretim yapılmakta ve sertifikalandırma süreçleri titizlikle gerçekleştirilmektedir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.