Yeni
Aksuvital

Sambucus Kids

0 Yorum | Yorum Yap
Stok Kodu: M02894
Barkod Kodu: 8690088024894
60,00 TL
48,00 TL
20 indirimli
Şimdi Sipariş Verirseniz
Yarın Kargoda!
75 TL Üzeri Kargo Bedava
Kapıda Ödeme İmkanı
İade ve Değişim Garantisi
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • SAMBUCUS KİDS 

  ‘’SAMBUCUS KİDS İLE ÇOCUKLAR GÜVENDE ANNELER HUZURLU’’ 

  Latince adı ile Sambucus, halk arasında bilinen ismi ile Kara Mürver, Hanımeligiller familyasındandır. Birçok bölgede, özellikle dere kenarlarında veya atıl bırakılan bölgelerde kendiliğinden yetişir. Kara mürver çiçeği, yüzyıllardır sıklıkla kullanılan bitki türüdür.  Amerika’da sıklıkla kullanılan bu bitki geleneksel tıpta destekleyici etkilere sahiptir. Ancak bitkinin çiğ meyvelerinde, kabuğunda ve yapraklarında zehirli etken maddeler olabilmektedir. Bu nedenle, tüketilirken doğru dozajlarda kullanılmalıdır.  Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için ise, doğru dozajlarda hazırlanmış olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir.  

  Çiğ mürver meyvesinin % 80’lik kısmı su, % 18 karbonhidrat ve proteinlerden oluşmaktadır. 

  Kara mürver bitkisinin yapısında C vitamini, demir ve B6 vitamini bulunmaktadır. 

  Önemli Not: Kara mürver bitkisi pişirilmediği taktirde içeriğinde bulunan lektin kimyasalları aktif olabilir. Bu madde ishal, kusma ve bulantı yapabilir.  Bu sebeple tüketmeden önce bir ısıl işlemden geçirilmektedir. Hangi dozda pişirilip tüketilmesi gerektiğinin bilinmesi de son derece önemlidir.  

  Sambucus Kids Nedir?  

  Kara Mürver Ekstraktı ve C Vitamini içeren ahududu aromalı takviye edici bir gıdadır.  Çinko ile zenginleştirilmiştir.  

  C Vitamini: Yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına, kan damarlarının normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur. 

  Aynı zaman da kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin,cildin ve dişlerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna da katkı sağlamaktadır.  

  Demir emilimini arttırır, enerji oluşum metabolizmasına ve yorgunluk, bitkinlik gibi durumdan ortadan kalkmasına katkıda bulunmaktadır.  

  Çinko ise: vücuttaki normal asit-baz, karbonhidrat metabolizmalarına katkıda bulunmakta. DNA sentezine katkı sağlamaktadır.  Kemiklerin korunmasına ve makro besin ögelerinin de korunmasına yardımcı olmaktadır. 

  İçerik: Deiyonize su,bal, sakkaroz, Kara Mürver ekstraktı (Sambucus Nigra), L-askorbik asit (vitamin C), Aroma verici: ahududu aroması, koruyucu: Potasyum sorbat(E202) , çinko sülfat heptahidrat 

  Deionized water, honey, sucrose,  Elder (Sambucus Nigra) Extract,  L-ascorbic  

  (vitamin C), Flavorants: 

   Raspberry flavor, preservative: Potassium sorbate (E202),  zinc sulphate heptahydrate 

  Renklendirici, tatlandırıcı gibi ilave maddeler içermez, doğal içeriklerle elde edilmiştir.   

  SAMBUCUS KİDS KULLANIM ÖNERİSİ

  4-10 yaş grubu çocukların kullanımına uygundur. 4-10 yaş arası çocuklar için akşam veya sabah günde (15ml) ve 11 yaş ve üzeri yetişkinler için sabah ve akşam tok karnına 15 ml olmak üzere günde 2 defa toplam 30 ml alınması önerilmektedir. 

   
  NOT: Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.  Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.  

  Saklama Koşulları: Oda sıcaklığında muhafaza edilmesi tavsiye edilir. Işıktan ve sıcaktan koruyunuz.  

  - İşletme Kayıt No: TR-34-K-048026    

  Gramaj: 100 ml. 


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.