Blog Yazılarımız

SAHTE BALA DİKKAT! HAKİKİ BAL İLE SAHTE BAL NASIL AYIRT EDİLİR?

Bilirkişiler sahte bal konusunda insanları uyarıyor. Uzmanlara göre çam balı, sedir balı ve kestane balı koyulan kanser hücreleri zamana bağlı olarak gelişimini kaybediyor. Sahte bal ise aksine kanser hücrelerini besliyor ve kanseri tetikliyor. Dolayısıyla sahte bal üreticileri insan sağlığına tehlikeli bir şekilde kast ediyor. Piyasada oldukça fazla sahte bal olduğunu söyleyen uzmanlar gerçek balın yalnızca analizler yapılarak anlaşıldığını belirtiyor. Tüketicilere de bildikleri, güvendikleri, analizleri yapılmış ve sertifikaları olan markalardan bal ve arı ürünlerini almalarını öneriyor.  

 

SAĞLIKLI İNSAN POPÜLASYONU VE DOĞA

Dünya nüfusu hızla artmaya devam etse de, insan neslinin sağlıklı gıdalara erişiminin her geçen gün zorlaşması, sağlıklı neslin de gün geçtikçe sonunu getireceğe benziyor. İnsan ve doğa arasındaki bu dengesiz düzenin değiştirilmesi adına, bireysel farkındalığın ötesinde, küresel çapta büyük işler yapılmaz ise insanlık doğayı, doğa da sağlıklı insan popülasyonunu etkisi altına alacak gibi görünüyor.  

ARI SÜTÜ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Eski Mısırlılar arı sütünün insan yaşamını uzattığı ve genç, enerjik kalmasını sağladığı inancına sahiplerdi, öyle ki Firavunların ölümünden sonra bedenlerinin bozulmadan korunması adına yapılan mumyalama işleminde arı sütünün de kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca arı sütünü, kolajen onarımı sağladığı ve cilt yaşlanmasını önlediğine inanıldığı için sıklıkla ‘’yaşlanma karşıtı- antiaging’’ olarak kozmetik alanında da kullanmışlardır.  

 

SOĞUKLARA KARŞI DUT PEKMEZİ

Doğal bir antioksidan kaynağı olarak bilinen dut ve dut pekmezi uzun yıllardan beri soframızda yer almaktadır. Güzel tadının yanı sıra vitamin ve mineral deposu olması da dut pekmezini vazgeçilmez yapan unsurlardan. Dut pekmezi kalsiyum, magnezyum, fosfor, kükürt ve demir mineralleri bakımından çok zengindir. Öyle ki içerisinde bulunan değerler bakımından (thiamin, riboflavin ve demir vb.) dut pekmezi, baldan bile daha kuvvetli bir besin olarak kabul edilir.  

ARTAN VİRAL SALGINLARA KARŞI DOĞAL ÖNLEMLER ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Küresel bir sorun olan uzun süredir hayatımızda olan ve bir süre daha bizimle olacakmış gibi görünen Korona virüsüne karşı bir takım aşı denemeleri olsa da henüz hiçbiri yüzde yüz sonuç veremedi. Dünyanın her yerinde uzmanlar aşı bulmaya çalışırken bize düşen daha hassas davranmak. Sık sık duyuyoruz. Kalabalık ortamlarda bulunmamak, maske kullanmak, maskeyi sıklıkla değiştirmek, elleri yıkamak, dezenfekte olmak mühim.  

Uygun Fiyat Garantisi
Uygun Fiyat Garantisi
Piyasadaki en uygun fiyat garantisi ile indirimli alışverişin keyfini sürün!
Ücretsiz Kargo Hizmeti
Ücretsiz Kargo Hizmeti
75 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo hizmeti bedava!
Güvenli Ödeme Altyapısı
Güvenli Ödeme Altyapısı
Tüm siparişleriniz 256 bit SSL Sertifikası ve 3D secure korunmaktadır!
%100 Doğal Ürün Çeşitleri
%100 Doğal Ürün Çeşitleri
Tüm ürün çeşitlerimiz %100 doğal ve her ürünümüz kalite belgesine sahiptir!
Sertifika ve Belgeler
Sertifika ve Belgeler
Tüm ürün çeşitlerimiz %100 doğal ve her ürünümüz kalite belgesine sahiptir!
Helal Sertifikası
Helal Sertifikası
Ürünlerimizin tamamı, uluslararası helal sertifikasına sahiptir.
Shiffa Home
Sağlığınız önemlidir

AksuVital sağlıklı yaşam ürünlerinin bir yaşam tarzı olarak benimsenmesine, yaygınlaştırılmasına öncülük etmektedir.
BİZİ TAKİP EDİN!
@Instagram.com/aksuvital
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.